Info lemmiklooma omanikule

See portaal siin on mõeldud just loomaomanikele, kes saavad niimoodi ka ise kursis olla oma registreeritud loomade andmetega ning vajadusel ise oma uue looma LLRi registrisse kanda. Portaali "E-teeninduse" kaudu on omanikul võimalik:

•    Oma kiibistatud loom ise Lemmikloomaregister LLRi kanda
•    Tutvuda oma registreeritud looma(de) andmetega
•    Muuta oma kontakte (telefon, e-post), looma asukoha aadressi ning teavitada looma surmast.

     Loomaomanik, kanna oma loom lemmikloomaregistrisse SIIT      

                             
                              Andmete täiendamine

Siit lehelt on Sul võimalik muuta oma telefoninumbrit, e-posti aadressi, looma asukoha aadressi ning teavitada looma surmast. Vaata siit oma registreeritud looma andmeid.

                             Andmete muutmine

Andmete muutmiseks (nt loomaomaniku vahetamiseks) pöördu enda omavalitsuse või mõne registrit kasutava veterinaari või varjupaiga poole - nemad saavad andmeid muuta. NB! Arusaam, et omaniku vahetamiseks on tarvis loom eelnevalt surnuks kuulutada on täiesti vale ja ekslik - eelnevalt nimetatud kasutajad saavad registris ise andmeid muuta. Mõningaid andmeid saavad ka loomaomanikud ise muuta (kontakttelefon, e-post, looma asukoha aadress). Vaata palun ka Korduma Kippuvad Küsimused

                             Miks loom kiibistada ja registrisse kanda?

Kui loom satub varjupaika, siis kontrollitakse kiibilugejaga loomal kiibi olemasolu. Kui kiip leitakse, otsib varjupaiga töötaja looma kiibinumbri järgi registrist looma omaniku. Kui loom on kiibistatud, aga kiibinumber pole registrisse kantud, ei ole võimalik looma omanikku kuidagi tuvastada. Ainult looma kiibistades ja ka registrisse kandes saab kindel olla, et loom kadumisel ka turvaliselt koju jõuab. Paljudes omavalitsustes on ka looma kiibistamine ja LLRi registreerimine kohustuslik.

Kontrolli SIIT kindlasti, kas Sinu loom on ikka registrisse kantud - tihti on loom küll kiibistatud, aga üllatuslikult selgub, et kiip ei olegi registrisse kantud. Vajadusel registreeri oma loom ise!

> NB! See portaal siin on mõeldud ainult loomaomanikele!
> Kui oled omavalitsuse ametnik, loe siit registriga liitumise kohta lähemalt.
> Kui oled veterinaar või varjupaik, aga Sul ei ole veel tasuta kasutajakontot, siis täida avaldus siin
> Vaata ka Korduma Kippuvad Küsimused

 

Parandame üheskoos lemmikloomade pidamise kultuuri Eestis!