Info lemmiklooma omanikule

Portaali e-teeninduse kaudu saab liitunud omavalitsuse loomaomanik vaadata oma registreeritud loomade andmeid, muuta oma kontakte (telefon, e-post) ning vajadusel oma lemmikloom ise registrisse kanda.
Loomaomanikule on e-teeninduse kasutamine tasuta.

Logi sisse e-teenindusse SIIT

 

Miks oma lemmikloom kiibistada ja registrisse kanda?
Kui loom satub varjupaika, siis kõige esimese asjana kontrollib varjupaiga töötaja kas loom on kiibistatud. Kui kiip leitakse, sisestab töötaja  kiibi numbri registri otsingusse ning näeb seejärel kohe omaniku kontakte ja teab kellega ühendust võtta.
Kui loom on kiibistatud, aga kiibi number ei ole registrisse kantud, pole kahjuks kuidagi võimalik looma omanikku tuvastada.

Soovitame loom kindlasti kiibistada ja registrisse kanda – hetkel on see kõige parem viis tagada, et lemmik jõuab kadumisel koju tagasi. Enamustes omavalitsustes on looma kiibistamine ja LLRi registreerimine ka kohustuslik.
Kui Sa ei ole kindel, kas Sinu loom on ikka registrisse kantud, siis saad e-teenindusest vaadata, kas näed oma looma andmeid ning vajadusel oma looma ise registreerida.  


Registria
ndmete muutmine
Andmete muutmiseks (nt ka loomaomaniku vahetamiseks) pöördu palun enda omavalitsuse või mõne registrit kasutava veterinaari või varjupaiga poole - nemad saavad kõiki andmeid muuta. Oma telefoni ja e-posti saad ise e-teenindusest muuta.

> Lisaküsimuste puhul palun vaata ka Korduma Kippuvad Küsimused 

> Kui oled omavalitsuse ametnik, loe siit registriga liitumise kohta lähemalt.